pondelok 18. júla 2016

Samoopaľovanie so St. Moriz


Vitajte dámy, 

letičko je v plnom prúde, aj keď počasie za posledné dni tomu veľmi nenasvedčovalo, ale už sa to lepší. Napadlo ma, že Vám zrecenzujem môj top produkt na samoopaľovanie od St. Moriz: ST. MORIZ professional tanning mousse DARK. Na oficiálnych stránkach sa píše: 

"Používame tie najkvalitnejšie ingrediencie a všetky naše produkty sú vyrobené v Anglicku. Všetky produkty sú tiež starostlivo testované naším tímom St. Morizstas, takže keď sa dostanú do vašich rúk, môžete si byť istí, že kupujete samoopaľovaciu dokonalosť vo fľaši".Ako už názov napovedá jedná sa o samoopaľovaciu penu, ktorú som si objednala TU na oficiálnych stránkach predajcu pre Slovensko. Objednávala som ju už po druhýkrát (penu som používala aj vlani). Nakoľko produkt treba spotrebovať do 6 mesiacov od otvorenia, tak na toto leto som si objednala nový kus (aj keď som produkt nevypotrebovala celý, objednala som si novú penu - na konzistencii a sfarbení vlaňajšej bolo vidieť, že už nie je použiteľná - nebola pekne hnedá, ale sfarbená do zeleno hneda). 

Pri objednávaní je potrebné sa rozhodnúť akú variantu produktu zvolíte. Samoopaľovacie prípravky si môžete vybrať podľa:
 • intenzity opálenia:
  • ľahké a postuplné opálenie,
  • stredné opálenie,
  • tmavé opálenie,
 • konzistencie:
  • samoopaľovacie krémy,
  • samoopaľovacie peny, 
  • samoopaľovacie spreje.

Aplikácia peny?
Na aplikáciu určite potrebujete aplikačnú rukavicu. Je to pomôcka, ktorá je určená na dosiahnutie rovnomerného opálenia, nedôjde vďaka nej k sfarbeniu rúk a celkové nanášanie prípravku uľahčí. Na rukavicu jednoducho penu nadávkujete a rozotriete po tele. Po aplikácii rukavicu prepláchnete vodou, farba sa zmyje a je pripravená na ďalšie použitie. Čo sa týka materiálu, z ktorého je rukavička vyrobená: strana, ktorá slúži na aplikáciu produktu je vyrobená z polyuretánovej peny. Opačnú stranu rukavice tvorí tkanina zo 100% polyesteru. Z vnútornej strany (tam kde vkladáte ruku) je rukavica potiahnutá nejakým nepremokavým materiálom, ktorý zabezpečí aby sa produkt nedostal na ruku a nezafarbil ju.

Penu aplikujem vždy pred spánkom nakoľko musí pôsobiť 6-8 hodín. Pena je rýchlo schnúca a pri aplikácii okamžite sfarbuje pokožku, takže pekne vidíte kde treba penu lepšie rozotrieť, kde produkt nanesený ešte nie je a pod. (ešte sa mi nestalo, že by som mala škvrny alebo niečo podobné). Po aplikácii preistotu počkám pár minút (cca 3 minúty), pokiaľ produkt na tele úplne zaschne a oblečiem pyžamko a ľahnem spať (ani pyžamo ani posteľné prádlo som nemala nikdy zafarbené), ráno keď vstanem je farba skutočne veľmi tmavá, idem do sprchy (budete vidieť ako sa farba vymýva), ale keď zo sprchy vyjdem mám krásne prirodzene opálenie ako od mora

Pri aplikácii postupujem od nôh, aby bolo opálenie na oboch nohách (platí aj pre ruky) rovnaké tak na obe nohy/ruky dám rovnaký počet pumpičiek a rozotieram krúživými pohybmi. Postupujem prednou časťou tela, krkom, rukami, prípadne nanášam mierne aj na tvár. Je vhodné ak si dáte chrbát natrieť niekomu inému, predsa len je to chrbát a nie je najpraktickejšie si tam penu nanášať svojpomocne (ale napríklad ja to zvládam aj sama) - treba skúsiť.Výsledok?
Som typická bleduľa, na slnku ma opáli vždy len do červena a potom trvá dosť dlho pokiaľ červená farba zmizne a nahradí ju farba slabunko hnedá. Preto som veľmi rada za tento produkt od St.Moriz, skúšala som totiž mnoho produktov, ale vždy som to zabalila so slovami, že to nemá význam, lebo som bola celá fľakatá :P Pri použití peny St. Moriz viem presne ovplyvniť intenzitu opálenia, nakoľko vždy ráno po aplikácii je potrebné ísť do sprchy a keď je to príliš hnedé pokračujem vo vymývaní prípravku, naopak ak sa Vám ráno po umytí zdá vaše opálenie príliš bledé na noc môžete aplikovať produkt znovu. Hnedé sfarbenie na tele vydrží pár umytí/týždeň. Potom treba aplikáciu zopakovať.

Slovo na záver? 
St. Moriz tanning mousse je skvelý produkt na samoopaľovanie. Hodnotím ho plným počtom bodov, nemám čo vytknúť. Používam ho už dva roky a vrátim sa k nemu určite aj na ďalší rok. Pokožku nesfarbuje do oranžova ako iné samoopaľovacie prípravky, ktoré som vyskúšala a s ktorými sa nedá porovnávať. Rýchlo schne, nezanecháva škvrny na oblečení. Pokožku mám krásnu hnedú, výdrž je veľmi dobrá. Každý chváli :).

Produkt St. Moriz tanning mousse200 ml. Zakúpiť sa dá TU. Cena recenzovanej peny je 9,30 €, aplikačnej rukavice 5,20 €.


♥N


Aké máte skúsenosti so samoopaľovaním? Každému komentáru sa poteším a rada odpoviem na prípadné otázky. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára